اگر خود را خوب و‌ دوست داشتنی نمی بینید نسبت به فیلم ذهنی خود هوشیار شوید .
احتمالا در این فیلم خود را چاق شکم گنده ، لاغر بی قواره  ، کسی که در انجام کارها به اندازه ی کافی خوب نیست ، بی عرضه ، طرد شده و …
می بینید.
یادتون باشه که این فقط یک فیلم است که ساخته ی ذهن ما و ناشی ازترس هاو  پیامهای کودکی ، محیطی و شوخی و‌اظهار نظرهای گاه و بیگاه و بیجای دوستان  ما و یا برگرفته از مقایسه هایی  است که خودمان را با هنر پیشگان  و افراد مطرح رسانه ها قیاس کرده ایم که با واقعیت تطابق ندارد .
از فیلم قبلی فاصله بگیرید و با مرور ویژگی های مثبت خود ، فیلم جدیدی بسازید .
در فیلم جدید هنرپیشه ی نقش اول که خود شما هستید بسیار جذاب و دوست داشتنی و مهربان است و جلوه های بسیار و ویژه و پر هیجان دارد .
برای ساخت این فیلم می توانید از اطرافیان بپرسید که علت دوست داشتن شما را در چه صفاتی می بینند  و از این  صفات در ساخت سناریوی جدید استفاده کنید .
حال هر گاه صحنه هایی از فیلم قبلی در ذهنتان مرور می شود آنها را به طور ذهنی پاره کنید و به آنها اجازه ندهید در فیلم تان قرار بگیرند .
به طور هوشیارانه فیلم جدید را بارها و بارها در ذهنتان تکرار کنید .
حواستون باشه که نسبت به شروع اتوماتیک فیلم قدیمی هوشیار و حساس  باشید تا بتوانید سریعا آن را خاموش کنید و به جای آن فیلم جدید را پخش کنید .
این کار را مانند یک آیین تمرین کنید. با تمرین مداوم در آن خبره خواهید شد. و با قرار دادن نوشته ها و برچسب هایی در حوزه دیدتان این را به خود یادآوری کنید.

 

دکتر نیلوفر اله وردی

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای ايران توانا محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.