بهترین قالب های بودجه تجاری رایگان

این که آیا شما یک فرد مبتدی هستید یا یک شرکت بزرگ را اداره می کنید ، به بودجه تجاری نیاز دارید تا بفهمید پول شما از کجا می آید و از کجا می رود. یک الگوی بودجه تجاری می تواند به سازماندهی اعداد کمک کند ، بنابراین می توانید درآمد را ردیابی کنید ، برای هزینه ها برنامه ریزی کنید و برای رشد آینده صرفه جویی کنید.

برای بارگیری 8 قالب بودجه رایگان بازاریابی اینجا را کلیک کنید.

برای سازماندهی بودجه کسب و کار خود لازم نیست حسابدار باشید. هزاران الگوی بودجه تجاری وجود دارد که این روند را آسان می کند. وقتی فهمیدید که بودجه تجاری چیست و چگونه می تواند برای شما کار کند ، می توانید از یکی از الگوهای رایگان زیر برای سازماندهی امور مالی خود استفاده کنید.

بودجه کسب و کار از الگوی مشخصی پیروی می کند که می توانید آن را با درآمدهای برآورد شده به علاوه هزینه های تکرار شونده یا مورد انتظار مشاغل پر کنید.

به عنوان مثال ، اگر شما یک تجارت بازاریابی دیجیتال را اداره می کنید ، ممکن است بدانید که معمولاً برای کارهایی که برای ایجاد کمپین های خود انجام می دهید ، حدود 10،000 دلار درآمد دارید ، بعلاوه 5000 دلار اضافی برای دوره های دیجیتال خود. شما می توانید درآمد تخمینی از همه جریانهای درآمد کسب و کار خود را به عنوان پول ورودی برای کسب و کار ذکر کنید.

سپس ، هزینه های مکرر خود را دارید ، که آنها را به عنوان پول خروجی ذکر می کنید. این می تواند شامل حقوق کارکنان ، هزینه های دفتر و هزینه های نرم افزاری و فناوری باشد.

نحوه ایجاد بودجه تجاری

ایجاد بودجه تجاری یک فرایند ساده است ، اما می تواند برای شرکت های بزرگتر پیچیده تر باشد. در اینجا مراحل اساسی برای ایجاد بودجه تجاری آورده شده است.

1. یک الگو بیابید یا یک صفحه گسترده بسازید

این روزها بسیاری از الگوهای بودجه رایگان یا پولی بصورت آنلاین وجود دارد ، بنابراین می توانید برای شروع از یکی از آنها استفاده کنید یا یک صفحه گسترده ساده با ردیف ها و ستون های سفارشی بر اساس کسب و کار خود بسازید. ما چند الگوی مفید را در زیر لیست می کنیم.

2. درآمدها را پر کنید

هنگامی که الگوی خود را در اختیار دارید ، با فهرست بندی تمام منابع درآمد کسب و کار خود شروع می کنید. با بودجه ، برای آینده برنامه ریزی می کنید ، بنابراین باید بر اساس درآمدهای ماه ها یا سال های گذشته این میزان را تخمین بزنید. برای بودجه جدید مشاغل کوچک ، برای برآورد اولین درآمدهای شرکت خود ، به تحقیقات بازار خود تکیه می کنید.

3. هزینه های ثابت را برای دوره زمانی کم کنید

هزینه های ثابت عبارتند از هزینه های تکراری که در طول هر ماه ، سه ماهه یا سال دارید. به عنوان مثال می توان به بیمه ، اجاره فضای اداری ، میزبانی وب سایت و اینترنت اشاره کرد.

4. هزینه های متغیر را در نظر بگیرید

هزینه های متغیر هر از گاهی تغییر می کند. به عنوان مثال می توان به صورت حساب های خدمات ، هزینه های تبلیغات ، لوازم اداری و نرم افزار یا فناوری جدید اشاره کرد. در حالی که ممکن است همیشه نیاز به پرداخت برخی از هزینه های متغیر ، مانند قبوض آب و برق داشته باشید ، اما وقتی درآمد تخمینی کمتر از متوسط ​​دارید ، می توانید میزان هزینه خود را به مواردی مانند هزینه تبلیغات منتقل کنید.

5. برنامه ریزی بودجه تجاری

هزینه های غیرمنتظره ممکن است پیش بیاید ، یا ممکن است بخواهید برای گسترش تجارت خود پس انداز کنید. در هر صورت ، شما باید بودجه خود را پس از در نظر گرفتن تمام هزینه ها ، هزینه های ثابت و هزینه های متغیر بررسی کنید تا بدانید چقدر می توانید پس انداز کنید. عاقلانه است که چندین حساب پس انداز برای مواقع اضطراری و پولی ایجاد کنید که به منظور بازگشت به تجارت برای رشد است.

نحوه مدیریت بودجه تجاری

چند جزء کلیدی برای مدیریت بودجه کسب و کار شما برای سالم نگه داشتن آن وجود دارد.

تهیه بودجه

همه این مراحل با تهیه و برنامه ریزی مناسب بودجه در ابتدای هر ماه ، سه ماهه یا سال شروع می شود. همچنین می توانید بودجه های متعددی ایجاد کنید ، برخی کوتاه مدت و برخی بلند مدت. در این مرحله ، شما همچنین محدودیت های هزینه را تعیین کرده و سیستمی برای نظارت منظم بر بودجه ایجاد خواهید کرد.

نظارت بر بودجه

برای مشاغل بزرگتر ، ممکن است ردیابی بودجه را به چندین ناظر واگذار کنید ، اما حتی اگر یک نمایش یک نفره هستید ، باید به طور منظم بودجه را زیر نظر داشته باشید. این بدان معناست که در برنامه خود هر روز یا هفته زمانی را برای بررسی بودجه و پیگیری درآمد و هزینه های واقعی تعیین کنید ، سپس اعداد واقعی را با برآوردها مقایسه کنید.

پیش بینی بودجه

با پیگیری منظم بودجه ، همیشه می توانید از وضعیت کسب و کار خود مطلع شوید. به طور مرتب چک کنید تا از نظر درآمد چگونه کار می کنید ، در کجا ضرر دارید ، کجا می توانید هزینه ها را به حداقل برسانید و چگونه می توانید پول بیشتری را به پس انداز منتقل کنید. برای ایجاد بودجه دقیق تر برای دوره های زمانی آینده ، می توانید از بودجه های ردیابی شده استفاده کنید.

چرا بودجه برای یک تجارت مهم است؟

بودجه برای مشاغل بسیار مهم است. بدون یکی از آنها ، شما به راحتی می توانید در مقایسه با پول ورودی غرق در هزینه ها یا هزینه های غیر منتظره باشید.

بودجه تجاری به چندین عملیات کمک می کند. شما می توانید از بودجه تجاری برای پیگیری وضعیت مالی خود استفاده کنید ، برای صرفه جویی در هزینه ها به شما در توسعه کسب و کار یا پرداخت پاداش در آینده کمک کنید و برای هزینه های غیر منتظره یا شرایط اضطراری آماده شوید.

همچنین می توانید بودجه کسب و کار را مرور کنید تا مشخص شود چه زمانی گام بعدی را برای تجارت خود بردارید. به عنوان مثال ، ممکن است در خواب ساختمان اداری بزرگتر یا جدیدترین نرم افزار باشید ، اما می خواهید قبل از خرید مطمئن شوید که درآمد خالص سالمی دارید.

بهترین الگوهای بودجه تجاری رایگان

1. قالب بودجه بازاریابی

قالب بودجه بازاریابی HubSpot

منبع تصویر

دانستن نحوه مدیریت بودجه بازاریابی می تواند یک چالش باشد ، اما با استفاده از الگوهای رایگان مفید مانند این بسته الگوی بودجه بازاریابی ، می توانید همه چیز را از هزینه های تبلیغات گرفته تا رویدادها و موارد دیگر پیگیری کنید.

این بسته رایگان شامل هشت قالب مختلف است ، بنابراین می توانید بودجه های متعددی ایجاد کنید تا به شما در تعیین میزان سرمایه گذاری برای بازاریابی و همچنین بازگشت سرمایه شما کمک کند.

2. الگوی بودجه مشاغل کوچک

الگوی بودجه کسب و کارهای کوچک

منبع تصویر

برای مشاغل کوچک ، یافتن زمان برای تهیه بودجه دشوار است ، اما کمک به حفظ سلامت کسب و کار بسیار مهم است.

Capterra الگوی بودجه ای را مخصوص مشاغل کوچک ارائه می دهد. با Excel کار می کند و پیش بینی های سال را وارد می کنید. سپس ، صفحه گسترده بودجه ماه به ماه را نشان می دهد و می توانید درآمد و هزینه های واقعی خود را برای مقایسه و سود و زیان به راحتی مشاهده کنید.

3. الگوی بودجه راه اندازی

قالب بودجه راه اندازی

منبع تصویر

اگر هیچ عدد قبلی برای ایجاد برآورد سود و هزینه ندارید ، چطور؟ اگر شما یک استارتاپ هستید ، این قالب بودجه Gusto به شما کمک می کند تا قبل از اینکه تجارت شما به طور رسمی در بازار باشد ، بودجه ای تهیه کنید. این به شما کمک می کند تمام هزینه های مورد نیاز برای راه اندازی کسب و کار خود را ردیابی کنید ، اولین درآمدهای خود را برآورد کنید و تعیین کنید که کجا پول ها را خرج کنید.

4. قالب بودجه تجاری رایگان

قالب بودجه تجاری

منبع تصویر

شاید با Intuit آشنا باشید ، زیرا بسیاری از شرکت های بزرگ و کوچک به خدمات Intuit مانند Quickbooks و TurboTax متکی هستند. حتی اگر از خدمات مالی پولی شرکت استفاده نمی کنید ، می توانید از الگوی بودجه رایگان Intuit ، که در Google Sheets یا Excel کار می کند ، استفاده کنید.

دارای چندین برگه صفحه گسترده و دستورالعمل های ساده است. درآمد خود را در یک برگه خاص و هزینه ها را در برگه دیگر وارد می کنید. همچنین می توانید برگه های اضافی را در صورت نیاز اضافه کنید. سپس ، مانند جادو ، صفحه گسترده از داده های برگه درآمد و هزینه برای جمع بندی اطلاعات و حتی تعیین پس انداز خالص و موجودی نهایی استفاده می کند.

5. برگه بودجه بخش

الگوی بودجه بخشمنبع تصویر

یک شرکت متوسط ​​و بزرگ دارای چندین بخش است که همه آنها نیازهای بودجه متفاوتی دارند. همه این بودجه ها به عنوان یک برگه بودجه گسترده و گسترده در سراسر شرکت در نظر گرفته می شوند ، اما داشتن یک الگوی خاص برای هر بخش می تواند به تیم ها در پیگیری هزینه ها و برنامه ریزی برای رشد کمک کند.

این قالب رایگان از Template.net در قالب سند یا صفحه گسترده کار می کند و می تواند به بخش های مختلف کمک کند تا درآمد و هزینه خود را پیگیری کنند.

یک بودجه تجاری ایجاد کنید تا به رشد شرکت خود کمک کنید

تهیه اولین بودجه تجاری شما می تواند دلهره آور باشد ، به خصوص اگر چندین جریان درآمد و هزینه دارید. اما هنگامی که آن را راه اندازی کردید ، تکرار منظم آن آسان است ، و اگر یک الگوی بودجه تجاری برای دنبال کردن داشته باشید ، شروع به کار نیز آسان تر است.

با یک الگوی مفید بودجه تجاری ، کمی برنامه ریزی و نظارت منظم ، می توانید برای آینده کسب و کار خود برنامه ریزی کنید ، از جمله پاداش ها ، پیشنهادات محصول یا خدمات جدید و گسترش.

دعوت جدید برای اقدام