سیستم روشنایی هوشمند چیست و چه قابلیتهایی دارد؟

یکی از گجت هایی که به گسترش استفاده از لوازم خانگی هوشمند کمک شایانی کرد ترموستات هوشمند Nest بود، محصول که پس از عرضه سر و صدای زیادی به پا کرد و در نهایت تولید کننده آن به مالکیت گوگل درآمد. اما مهم ترین چیزی که این گجت را به وسیله مناسبی برای خانه هوشمند تبدیل کرده امکان کنترل دیگر ابزارهای خانگی هوشمند با استفاده از دستورات صوتی است. سازنده علاوه بر این قابلیت های دیگری را نیز برای محصول خود در نظر گرفته که از جمله آنها می توان به امکان اشتراک گذاری فایل بین ابزارهای دیگر به شکل بیسیم یا با استفاده از درگاه های USB محصول اشاره کرد. لامپ Mipow Playbulb یکی از این محصولات است که می توانید رنگ آن را با استفاده از اپلیکیشن سازنده از بین ۱۶.۸ میلیون حالت مختلف انتخاب نمایید. این شرکت اکنون سومین نسل از ابزار موفق خود را با نام Nest Learning Termostat ارائه کرده که استفاده از آن علاوه بر راحتی، در مصرف انرژی منزل نیز صرفه جویی ایجاد خواهد کرد، در نتیجه یکی از بهترین نمونه های برای اثبات مزیت های لوازم خانگی هوشمند به شمار می رود و قادر است در همان سالهای آغازین استفاده، هزینه پرداختی برای خود را جبران نماید.

گوگل هوم یکی از بهترین اپلیکیشنهای موجود برای خانههای هوشمند است. یکی از مزیت های داشتن خانه هوشمند ساده تر شدن زندگی است، اما حتی ورود و خروج به چنین منزلی نیز باید ساده و هوشمند تر از روند معمول باشد. محصول سامسونگ ضمناً سیستم اعلان حریق مجهز است و از دیگر مزیت های آن می توان به امکان یک طرفه کردن قفل اشاره کرد، حالتی که با فعال کردن آن، درب حتی با ورود رمز صحیح نیز از بیرون باز نخواهد شد. پنجره های یو پی وی سی دوجداره این ویلا از هدر رفتن انرژی جلو گیری کرده و مانع از ورود صدای بیرون ویلا به فضای داخلی میگردد که تمامی پنجره های آن دارای قابلیت بازشو دو حالته هم بصورت معمولی و هم بازشو از بالا می باشند.این قابلیت باعث می شود تا به راحتی میزان ورود هوا به داخل را تحت کنترل قرار داد. در نهایت می توان از خروجی های اضافه ی سیستم برای روشنایی موقت داخل یا فضای بیرونی ویلا استفاده کرد تا با ایجاد حس حضور افراد، دزدان را از مکان دور نگه دارد. البته در این میان کارکرد اصلی دستگاه یا همان پخش موسیقی نیز فراموش نشده و اسپیکر آمازون قادر است با دستور شما پخش موسیقی را از سرویس های آنلاین یا فایل های آفلاین شما آغاز کرده و به شکل ۳۶۰ درجه در سراسر فضای منزل پخش نماید.

اگر خانه تکانی امسال برایتان خسته کننده بوده، جارو برقی نیمه هوشمند ال جی قادر است حداقل بخشی از سختی نظافت منزل را بر عهده بگیرد، چرا که سازنده این جارو برقی را به سنسورهای مختلف مجهز کرده تا جارو به شکل خودکار کاربر را تعقیب کرده و نیازی نباشد که به شکل دائم آن را به دنبال خود بکشید. لوازمی همچون چراغها، سیستم گرمایشی و سرمایشی، تلویزیون، وسایل برقی آشپزخانه، دوربینها، کامپیوترها و … اتوماتیکسازی خانهها اکنون در مواردی همچون امنیت و حفاظت از خانه، کنترل سیستمهای برقی، کنترل انرژی، دستیار خانگی و کنترل وسایل آشپزخانه دیده میشود. با استفاده از این ریموت علاوه بر لوازم الکترونیکی منزل، می توانید تا ۸ ابزار هوشمند خانگی که تحت پشتیبانی دستگاه قرار دارند را نیز به شکل همزمان و با سادگی تمام کنترل نمایید. البته باید توجه داشته باشید که مفهوم جاروی هوشمند پیش از هرچیز، رباتی کوچک را یادآوری می کند که قادر است به شکل برنامه ریزی شده محیط منزل را جارو نماید. در نتیجه باید بگوییم خرید یک ریموت کنترل کارا و مناسب، دومین قدم پس از تهیه لوازم منزل هوشمند به حساب می آید تا بتوانید از مواهب چنین منزلی به طور کامل بهره مند شوید. اگر شما قصد ورود به بازارکار پر رقابت هوشمندسازی دارید، قبل از هرچیزی باید اطلاعات و دانش خود را در این زمینه افزایش دهید.

این ترموستات هوشمند با ورود شما به منزل، به شکل خودکار فعال شده و پس از خروج فعالیت دستگاه تهویه را متوقف خواهد کرد. علاوه بر این لازم است بدانید که با پرداخت رقم های بالاتر، تهیه مدل هایی با قابلیت های بیشتر نیز وجود دارد، از جمله قابلیت روشن شدن خودکار لامپ هنگام ورود اشخاص به محیط و اتصال بیسیم به ابزارهای دیگر. بهتر است برای فضاهای باز مانند پشت بام، راه پله های خروج اضطراری، حیاط منزل و غیره، یک اسپیکر ضد آب تهیه کنید. آلارم هوشمند زنگ هشداری است که میتوانید خودتان آن را با استفاده از دستگاه موبایل، خاموش یا روشن کنید. شاید مشاهده یک اسپیکر بلوتوث در این بخش عجیب به نظر برسد، اما لازم است بدانید که اسپیکر آمازون در حقیقت یک دستیار صوتی هوشمند به حساب می آید که می توانید با استفاده از آن عملکردهای مختلفی را به انجام برسانید. اما با وجود زنگ هوشمند Ring حتی از کیلومتر ها دورتر نیز به آیفون منزل خود دسترسی خواهید داشت.

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد هوشمند سازی خانه چیست بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.