12 مثال نمودار گانت که می خواهید کپی کنید

نمودارهای گانت آنها را دوست داشته باشید ، از آنها متنفر باشید یا بدون آنها زندگی نکنید ، آنها واقعیت زندگی یک بازاریاب هستند. اما چگونه می توانید محصول خود را از بقیه متمایز کنید؟

برخی از بهترین نمونه ها را به همراه چند قالب رایگان برای شروع کار گردآوری کرده ام. در زیر شیرجه بزنید و مورد علاقه خود را پیدا کنید. اما اول …

Now اکنون بارگیری کنید: قالب نمودار رایگان Gantt

عناصر موجود در نمودار گانت را می توان به چهار دسته تقسیم کرد: منابع ، نقاط عطف ، وظایف و وابستگی ها.

  • منابع: مدیران پروژه باید بینشی داشته باشند که منابع مورد نیاز برای وظایفی که در نمودار گانت مشخص شده اند مورد نیاز است تا هر کدام به موقع تکمیل شوند.
  • نقاط عطف: در طول جدول زمانی شما ، به احتمال زیاد نقاط عطفی کوچک و بزرگ وجود خواهد داشت که باید برای پیشرفت پروژه شما مورد توجه قرار گیرد. یک نقطه عطف برای راه اندازی وبلاگ ممکن است ، “ارسال پیش نویس پست وبلاگ در تاریخ 30/5
  • وظایف: موارد خاصی وجود دارد که باید در طول پروژه شما تکمیل شود. در مثال پست وبلاگ ما ، ممکن است یک کار ، “پست وبلاگ را ویرایش کنید.
  • وابستگی ها: وظایف نمودار گانت شما به یکدیگر مربوط می شوند ، به عنوان مثال ، ویرایشگر نمی تواند وظیفه خود را در زمینه ویرایش پست وبلاگ انجام دهد تا زمانی که نویسنده به نقطه عطف خود برسد و پیش نویس خود را در 30/5/30 ارسال کند. اینها وابستگی هستند و باید در نمودار شما ذکر شوند.

مزایای استفاده از نمودار گانت

هدف اصلی نمودار گانت ، پیگیری زمان بندی و اتمام پروژه است. این برای مدیران پروژه که نیاز به حفظ شتاب تیم در مبارزات با بخشهای متحرک متعدد ، مانند راه اندازی محصول یا رویدادهای بازاریابی دارند ، مفید است. در اینجا برخی از مزایای استفاده از نمودارهای گانت آورده شده است:

  • ردیابی بصری نمای کلی پروژه ها و زمان بندی آنها را ارائه می دهد و به DRI ها کمک می کند پیشرفت را درک کرده و مسئولیت را بر این اساس تعیین کنند.
  • زمانبندی های روشن پروژه به برنامه ریزی منابع کمک می کند ، زیرا می دانید چه وظایفی به چه ابزارهایی نیاز دارد و دقیقاً چه زمانی DRI ها به این ابزارها نیاز خواهند داشت.
  • درک بصری اینکه کدام عناصر پروژه برای تکمیل به یکدیگر متکی هستند ، بنابراین PM ها می توانند افراد مسئول را از وظایف با اولویت بالا مطلع کنند.
  • افزایش شفافیت ، زیرا همه طرفهای درگیر از انتظارات و چگونگی تأثیر پیشرفت فردی بر پیشرفت تیم آگاه هستند.

می توانید نمودارهای گانت را در Excel ، PowerPoint ، Google Sheets و موارد دیگر ایجاد کنید و این روش ردیابی می تواند در صنایع مختلف ، از بازاریابی گرفته تا ساخت و ساز و حتی طراحی استفاده شود.

بنابراین ، این چگونه به نظر می رسد؟ بیایید با چند مثال زیبا از نمودار گانت ، در زیر غواصی کنیم. خود را برای گردش آماده کنید.

نمونه های نمودار گانت

1. نمودار گانت در اکسل

ایجاد نمودارهای گانت در اکسل یک کار معمول است و احتمالاً در کار خود با آن روبرو خواهید شد. اکسل نمودار Gantt از پیش تعریف شده ای ندارد ، اما ویژگی “Stacked Bar” یک بار دیگر دوست شما است و به شما امکان می دهد پیشرفت پروژه را نشان دهید. در اینجا نمونه ای از نمودار Excel Gantt است. آن را به صورت رایگان از اینجا بارگیری کنید. قالب اکسل نمودار گانت

منبع تصویر

و در اینجا یک ویدئوی مفید “چگونه” برای افراد چالش برانگیز در بین ما <دست بالا می گیرد> آمده است.

2. نمودار گانت در پاورپوینت

آیا می خواهید نمودار گانت را در ارائه پاورپوینت بعدی خود قرار دهید؟ از این مثال پاورپوینت به عنوان راهنمای خود استفاده کنید. پاورپوینت دارای ویژگی Gantt داخلی نیست ، اما می توانید با استفاده از ویژگی “Stacked Bar” نمودار درون پلت فرم را ایجاد و ویرایش کنید.

نمونه قالب پاورپوینت نمودار گانتمنبع تصویر

نحوه ایجاد نمودار گانت در پاورپوینت

هنگام استفاده از الگوی فوق برای ایجاد نمودار گانت در پاورپوینت ، این نکات حرفه ای را در نظر بگیرید:

  • نوارهای وظیفه را به نفع خود استفاده کنید و طول آنها را مطابق برنامه خود تنظیم کنید. این الگو نیز انعطاف پذیر است ، بنابراین در صورت بروز مشکل در مراحل اجرای پروژه می توانید طول کارها را کوتاه یا افزایش دهید.
  • برای هر کار خاص کدهای رنگی منحصر به فردی ایجاد کنید تا بتوانید پس از اتمام یک تصویر نقطه عطف مربوطه را قرار دهید تا بتوانید پیشرفت خود را زیر نظر داشته باشید و بلافاصله بفهمید که رنگ به چه معناست.

3. نمودار گانت در ورد

آن چیست؟ آیا هنوز با ویژگی “Stacked Bar” مایکروسافت آشنا نیستید؟ خوب ، اگر با نمودارهای Gantt دوستانه رفتار می کنید ، از این ویژگی go-to بسیار استفاده خواهید کرد.

اگر در Microsoft Word یک نمودار Gantt ایجاد می کنید ، بار دیگر میله ها را روی هم قرار می دهید. اما اگر به طور مرتب نمودار Gantt خود را به روز کرده و تغییر دهید ، ممکن است Excel یا PowerPoint انعطاف پذیری بیشتری به شما بدهد. gantt chart قالب ورد مایکروسافت

منبع تصویر

نحوه ایجاد نمودار گانت در ورد

هنگام استفاده از الگوی بالا ، از ویژگی میله های قابل جمع کردن برای ایجاد یک نمودار Gantt تعاملی استفاده کنید تا پیشرفت کار را به وضوح نشان دهد و بر دستاوردهای شما نظارت کند.

علاوه بر این ، یک برنامه زمانبندی روزانه برای چک کردن روی نمودار خود ایجاد کنید تا بتوانید خط “امروز” را با گذشت هر روز به جلو حرکت دهید و به شما کمک می کند تا در مسیر خود قرار بگیرید و آنچه را که در آینده است درک کنید.

4. نمودار گانت در برگه های Google

اگر Google Sheets جایی است که بیشتر وقت خود را در آن می گذرانید ، این نمودار Gantt برای شما است. G-Sheets ساخت نمودارهای قابل تنظیم Gantt را که می توانید در صورت نیاز ویرایش کنید آسان می کند-همه با استفاده از چند فرمول ساده.

gantt نمودار قالب ورق های گوگلمنبع تصویر

نحوه ایجاد نمودار گانت در کاربرگ Google

اگر در حال ایجاد نمودار Gantt در کاربرگ Google هستید ، از الگو و جدول گردش بالا برای ایجاد نمودار خودکار استفاده کنید. به سادگی اطلاعات مربوط به کسب و کار خود را وارد کنید ، نمودار به طور خودکار ایجاد می شود.

شما آزادی خلاقیت کمتری با این نمودار دارید ، اما برای کسانی که در ایجاد نمودار از ابتدا تردید دارند بسیار عالی است.

5. نمودار گانت در Google Docs

آیا می خواهید نمودار گانت داشته باشید که بتوانید با همکاران به اشتراک بگذارید و در آن همکاری کنید؟ در نظر بگیرید نمودار خود را در Google Document ایجاد کنید. آن را در Google Drive خود ذخیره کرده و در حالت عادی به اشتراک بگذارید. گوگل گزینه های “نمودار پشته” را در “ویرایشگر نمودار” خود ارائه می دهد ، بنابراین شروع به کار آسان است.

gantt chart گوگل قالب اسنادمنبع تصویر

نحوه ایجاد نمودار گانت در Google Docs

در Google Docs ، از اسناد قالب جدول زمانی به نفع خود استفاده کنید و یک نمای کلی از پیشرفت پروژه خود داشته باشید. این به تجسم ، ماندن در مسیر مناسب و امکان مشاهده نحوه پیشرفت شما در طول زمان کمک می کند تا بتوانید اطلاعات را با ذینفعان مربوطه ، داخلی و خارجی به اشتراک بگذارید.

6. نمودار گانت برای تقویم تحریریه

تقویم سرمقاله خود را با نمودار گانت به یک سطح برسانید. تاریخ انتشار را به عنوان نقاط عطف خود در نظر بگیرید ، زیرگروه هایی را برای هر مرحله از ایجاد محتوا اضافه کنید و وظایفی را به نمودار خود اضافه کنید.

مثال نمودار گانت: تقویم سرمقالهمنبع تصویر

7. نمودار گانت برای مدیریت پروژه

مدیریت پروژه یکی از رایج ترین عمودی است که بر نمودارهای گانت متکی است. این نمودارها به مدیران پروژه کمک می کند تا وظایف مربوط به هر پروژه را شناسایی کنند ، یک جدول زمانی برای هر کار ایجاد کنند ، و تاریخ ها ، ابزارها و به روزرسانی های پیشرفت را برای هر یک از وظایف درون پروژه تعیین کنند.
مثال نمودار گانت: مدیریت پروژهمنبع تصویر

8. نمودار گانت برای کمپین بازاریابی

ابزارهای زیادی وجود دارد که به بازاریابان کمک می کند نمودارهای Gantt را مخصوصاً برای کمپین های بازاریابی ایجاد کنند. این مثال ، از GanttPro قالب های آماده کمپین را با وظایف ، زیر وظایف و مراحل مهم از پیش تعریف شده ارائه می دهد. مثال نمودار گانت: نمودار گانت کمپین بازاریابیمنبع تصویر

9. نمودار گانت برای پروژه های طراحی

طراحان ، می توانید از نمودارهای گانت نیز استفاده کنید. راه اندازی طرح ، راه اندازی طوفان فکری و اشتراک پیش نویس پیشرفت با یک نمودار دقیق سازماندهی شده ، مانند مثال زیر. مثال نمودار گانت: پروژه های طراحی

منبع تصویر

10. نمودار گانت برای راه اندازی محصول

عرضه محصولات دارای قسمت های متحرک زیادی است. تحقیقات ، بودجه ها ، نقش های تیمی و حتی ارزیابی ریسک را در نمودار گانت قابل تنظیم مانند این پیگیری کنید. حتی می توانید وابستگی ها را تعیین کرده و وظایفی را به افراد خاصی اختصاص دهید.

مثال نمودار گانت: راه اندازی محصولمنبع تصویر

11. کمپین نمودار گانت برای رسانه های اجتماعی

هنگامی که از کمپین بازاریابی رسانه های اجتماعی با استفاده از نمودار Gantt استفاده می کنید ، مطمئن شوید که ابزارهای مورد نیاز ، محتوایی که به اشتراک می گذارید و دارایی های مورد استفاده در هر کانال را درج کنید. ما این مثال را از Fabrik دوست داشتیم. مثال نمودار گانت: کمپین رسانه های اجتماعی

منبع تصویر

12. نمودار گانت برای بازاریابی رویداد

از تبلیغات قبل از رویداد گرفته تا ایمیل های “تشکر از شما” پس از اتمام ، برنامه ریزی رویداد نیاز به سطح بالایی از سازماندهی دارد. برای پیگیری استراتژی ، پیشرفت تیم و اقدامات کلیدی قبل ، حین و بعد از رویداد خود ، از نمودار گانت مانند این استفاده کنید.
مثال نمودار گانت: بازاریابی رویداد

منبع تصویر

هنگامی که آماده شروع به ایجاد نمودار Gantt خود هستید ، به نمونه های با کیفیت بالا در این لیست مراجعه کنید و الگوی رایگان Excel ما را برای شروع بارگیری کنید.

دعوت جدید برای اقدام