15 ابزار سئوی هوش مصنوعی و نحوه استفاده از هوش مصنوعی در سال 2023 [New Data]

بهینه سازی محتوای خود برای رتبه بندی بالا در موتورهای جستجو می تواند خسته کننده باشد، به خصوص زمانی که عوامل زیادی وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند. زمان بارگذاری صفحه، کلمات کلیدی، کیفیت محتوا و ویدیوها همه مواردی هستند که می توانند روی سئو تأثیر بگذارند.

یک زن در لپ تاپ خود از ابزارهای سئوی هوش مصنوعی برای افزایش دید وب سایت خود استفاده می کند.

خوشبختانه ابزارهای سئوی هوش مصنوعی برای ساده سازی بهینه سازی سئو و افزایش رتبه وب سایت شما در دسترس هستند.

در این مقاله، ابزارهای مختلف هوش مصنوعی در دسترس شما را بررسی خواهیم کرد، اما ابتدا، بیایید به نحوه استفاده بازاریابان از هوش مصنوعی و تعریف سئوی هوش مصنوعی بپردازیم.

چگونه بازاریابان از هوش مصنوعی استفاده می کنند

سئوی هوش مصنوعی چیست؟

15 ابزار سئوی هوش مصنوعی که بازاریابان باید بدانند

راهنمای رایگان: نحوه استفاده از هوش مصنوعی در بازاریابی محتوا [Download Now]

چگونه بازاریابان از هوش مصنوعی استفاده می کنند

ما بیش از 1350 بازاریاب را مورد بررسی قرار دادیم تا نحوه استفاده آنها از هوش مصنوعی را بیاموزیم. در اینجا برخی از آماری است که ما پیدا کردیم:

 • اکثر بازاریاب هایی که مورد بررسی قرار گرفتیم (48٪) گزارش دادند که از هوش مصنوعی مولد برای انجام تحقیقات استفاده می کنند.
 • 45 درصد از بازاریابان از هوش مصنوعی مولد برای تولید محتوا استفاده می کنند.
 • هنگام ایجاد محتوای بازاریابی، اکثر بازاریابان مورد بررسی (22٪) گفتند که از هوش مصنوعی برای تولید ایده استفاده می کنند.
 • 70 درصد از بازاریابان گفتند که هوش مصنوعی مولد برای استراتژی بازاریابی محتوای آنها مهم است.

بنابراین، این آمار به ما چه می گوید؟ اساساً هوش مصنوعی نقش برجسته ای در گردش کار بسیاری از بازاریابان ایفا می کند.

اگر می‌خواهید همچنان که سئو به تغییر چشم‌انداز بازاریابی ادامه می‌دهد، رقابتی بمانید، وقت آن است که در نظر بگیرید که هوش مصنوعی چگونه می‌تواند به برند شما کمک کند.

یکی از راه‌های تقویت هوش مصنوعی، سئو است.

بسیاری از ابزارهای سئوی هوش مصنوعی می توانند عملکرد وب سایت شما را تجزیه و تحلیل کنند و راه حل هایی را برای حوزه هایی که نیاز به بهبود دارند ارائه دهند. اگر به دنبال ابزارهای سئوی هوش مصنوعی برای کمک به رتبه بندی سایت خود در SERP هستید، در اینجا چند ابزار وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

15 ابزار سئوی هوش مصنوعی که بازاریابان باید بدانند

از نوشتن محتوا گرفته تا جستجوی کلمات کلیدی تا ایجاد ویدئو، بازاریابان باید ۲۰ ابزار سئوی هوش مصنوعی را بررسی کنند.

1. جاسپر

جاسپرجاسپر یک دستیار نوشتن هوش مصنوعی است که می‌تواند پست‌های وبلاگ، ایمیل‌ها و سایر مطالب بازاریابی مکتوب بهینه‌سازی شده برای سئو ایجاد کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که کلمات اولیه را در اختیار هوش مصنوعی قرار دهید و لحن صدای مورد نظر خود را روشن کنید.

از آنجا، جاسپر اطلاعات را برای ایجاد عبارات، پاراگراف ها یا پست های کامل تجزیه و تحلیل می کند. جاسپر دارای بیش از 50 قالب است که کاربران می توانند از بین آنها انتخاب کنند و همچنین ویژگی های مفید دیگری مانند:

 • ذخیره خودکار،
 • جستجوگر سرقت ادبی
 • سفارشی سازی صدای برند
 • ورود چند کاربره

2. AlliAI

AlliAIAlliAI به کاربران این امکان را می دهد که وب سایت خود را برای SERP ها در عرض چند دقیقه بهینه کنند. یکی از ویژگی‌های کلیدی آن، بهینه‌سازی صفحه انبوه آن است که قوانین بهینه‌سازی در سطح سایت را ایجاد می‌کند. این ویژگی همچنین تغییرات کد را به صفحات جداگانه اعمال می کند.

AllAI همچنین دارای یک ویرایشگر زنده است که متن، محتوا و کدهای صفحه شما را ویرایش و بهینه می کند.

علاوه بر این، Self-Optimizer برای بازگشت سرمایه به ترافیک به طور خودکار عناوین صفحه در سراسر سایت را با فوکوس در زمان واقعی کلمه کلیدی تست A/B تولید می کند تا به طور موثر ترافیک ارگانیک را افزایش دهد.

3. Pro Rank Tracker

ردیاب رتبه حرفه ایدریافت به‌روزرسانی‌های بلادرنگ در مورد رتبه‌بندی محتوای شما در SERP می‌تواند چالش برانگیز باشد. در حالی که ارزیابی رتبه خود با جستجوی دستی در گوگل امکان پذیر است، این فرآیند می تواند زمان بر باشد.

به علاوه، نتایج شخصی و محلی می تواند باعث شود رتبه بندی خود را اشتباه محاسبه کنید.

خوشبختانه، Pro Rank Tracker یک ابزار SEO است که به‌روزرسانی‌های خودکار روزانه و همچنین به‌روزرسانی‌های درخواستی را ارائه می‌کند. علاوه بر این، ویژگی ردیابی بین المللی آن می تواند رتبه بندی شما را در سراسر جهان و به چندین زبان ردیابی کند.

4. RankIQ

rankiqRankIQ که به طور خاص برای وبلاگ نویسان و مشاغل دارای وبلاگ ایجاد شده است، یک مجموعه ابزار سئو است که به کاربران کمک می کند تا پست های وبلاگی بهینه شده برای سئو ایجاد کنند.

RankIQ خلاصه‌هایی از محتوای SEO را ارائه می‌کند که موضوعاتی را که الگوریتم Google می‌خواهد شما را پوشش دهد، شناسایی می‌کند و به شما امکان می‌دهد در عرض چند دقیقه یک طرح کلی وبلاگ ایجاد کنید.

دستیار نوشتن بهینه‌سازی محتوا حتی به شما می‌گوید چه چیزی را در پست خود اضافه کنید تا آن را جامع‌تر کند و احتمالاً در بالای نتایج موتورهای جستجو قرار گیرد. حتی می‌توانید پست‌های قدیمی‌تر و با عملکرد ضعیف را در کمتر از 30 دقیقه بهینه کنید.

5. جوهر

جوهر-1INK یک ابزار نوشتن هوش مصنوعی است که از رقبای شما درس می گیرد تا بتوانید محتوای برندی بنویسید که از رقبای شما بالاتر باشد. این ابزار همچنین به عنوان یک دستیار سئو با یافتن کلمات کلیدی مناسب برای بهبود و بهینه سازی بیشتر محتوای شما عمل می کند.

کاربران پیشرفته همچنین می توانند به خوشه بندی کلمات کلیدی دسترسی داشته باشند. سایر ویژگی های کلیدی عبارتند از:

 • AI Writer، یک ویرایشگر اسناد طولانی
 • SEO Optimizer برای امتیازدهی به محتوا برای سئو
 • جستجوی کلمه کلیدی کاملاً خودکار

6. ابزار هوش مصنوعی HubSpot

دستیار محتوابرای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ابزارهای هوش مصنوعی HubSpot اینجا را کلیک کنید.

HubSpot ابزارهای هوش مصنوعی مختلفی دارد که به شما کمک می کند محتوای بهینه سازی شده ای ایجاد کنید که در SERP رتبه بالایی داشته باشد. به عنوان مثال، ابزارهای پیشنهادی سئو ما می توانند وب سایت شما را اسکن کنند و به طور خودکار فرصت های بهینه سازی را مشخص کنند.

علاوه بر این، دستیار محتوای هوش مصنوعی ما به کاربران کمک می‌کند تا بین ایجاد محتوای دستی و هوش مصنوعی جابه‌جا شوند تا برای پست‌های وبلاگ، صفحات فرود، ایمیل‌های بازاریابی و موارد دیگر کپی تولید کنند.

دستیار محتوا می تواند ایده های وبلاگ، طرح کلی، پاراگراف ها و محتوای ایمیل را تولید کند.

7. NeuronWriter

نوروناین ابزار بهینه‌سازی مبتنی بر هوش مصنوعی از پردازش یادگیری طبیعی (NLP)، داده‌های SERPs Google و بینش‌های رقابتی استفاده می‌کند تا به کاربران کمک کند مقالات و پست‌های رسانه‌های اجتماعی با رتبه‌بندی بالا و بهینه‌سازی SEO را ایجاد کنند.

ویژگی های کلیدی عبارتند از:

 • AI Writer که محتوای نوشته شده با هوش مصنوعی تولید می کند.
 • پیوند داخلی، که به کاربران توصیه هایی برای سایت های مرتبط می دهد – حدس و گمان را از ساخت لینک خارج می کند.
 • تجزیه و تحلیل رقیب، که محتوای با عملکرد بالا از رقیب شما را تجزیه و تحلیل می کند تا بینشی در مورد آنچه باعث رتبه بندی آنها می شود ارائه دهد.

8. بالاتر از رتبه

برتریOutRankning داده‌های سایت‌های با رتبه برتر را بررسی می‌کند و از اطلاعات برای یافتن فرصت‌هایی برای کمک به کاربران خود در رتبه‌بندی بالاتر استفاده می‌کند.

با استفاده از داده‌های SERP، این ابزار می‌تواند به سرعت یک پیش‌نویس خودکار ایجاد کند و به کاربران این امکان را می‌دهد تا هر جا که احساس می‌کنند لازم است، ویرایش‌ها، بررسی واقعیت‌ها یا بازنویسی را انجام دهند.

رتبه برتر می تواند خطوط کلی وبلاگ، خلاصه ها، عناوین و کمپین های بهینه شده برای سئو ایجاد کند.

9. دیب

dibDiib از SEO و بینش ترافیک برای تقویت رشد کسب و کار استفاده می کند. ابزار سئوی هوش مصنوعی یک برنامه رشد شخصی را در اختیار شما قرار می دهد که شامل هشدارهای اهداف سفارشی برای کمک به سئو می شود.

این شامل ویژگی هایی است که به نظارت بر کلمات کلیدی SEO و ایجاد موارد جدید کمک می کند.

همچنین بک لینک ها را رصد می کند و رتبه بندی رقبا را ردیابی می کند. حتی بهتر از آن، Diibs یک نمره سلامت روزانه برای حفظ سلامت وب سایت شما ارائه می دهد.

10. جستجوگرها

موج سوارSurfer SEO یک ابزار هوش مصنوعی است که به شدت بر استراتژی SEO برای افزایش ترافیک ارگانیک، دید و رتبه بندی در SERP تمرکز می کند.

یکی از ویژگی‌های این ابزار، Grow Flow، بینش هفتگی SEO را برای شناسایی کلمات کلیدی با رتبه بالا، موضوعات تخصصی تحقیق، ایده‌های محتوا تولید می‌کند و پیوندهای داخلی مرتبط را پیدا می‌کند.

همچنین می توانید از ابزار SEO Audit آن برای مشخص کردن مشکلات در سئوی خود استفاده کنید. سایر ویژگی های مفید عبارتند از:

 • ویرایشگر محتوا
 • حسابرسی
 • AI Outline Generator

11. PageSpeed ​​Insights

بینش سرعت صفحهسرعت صفحه در رتبه بندی وب سایت شما در SERP نقش دارد زیرا موتورهای جستجو نمی خواهند کاربران را به پلتفرم هایی با بارگذاری کند بفرستند. در واقع سرعت صفحه از سال 2017 در رتبه بندی گوگل نقش داشته است.

PageSpeed ​​Insights ابزار رایگانی است که توسط گوگل برای صاحبان وب سایت ارائه شده است تا بررسی کنند که گوگل چگونه سرعت صفحه خود را ارزیابی می کند.

12. Scalenut

فلفل قرمزScalenut یک ابزار همه کاره بازاریابی سئو است که شامل برنامه ریز کلمات کلیدی، تحلیلگر SERP، مقاله نویس سئو و بهینه ساز محتوا است. با Scalenut، می توانید حجم جستجو و ارتباط کلمات کلیدی بالقوه را با استفاده از هوش مصنوعی تجزیه و تحلیل کنید.

مقاله نویس آن یک گردش کار هدایت شده را برای خودکارسازی خطوط کلی و ایجاد محتوا بر اساس داده های SERP ایجاد می کند. و ویرایشگر آن بازخوردها و توصیه هایی را در زمان واقعی برای افزایش دید پست های شما ارائه می دهد.

13. تصویرسازی

تصویریویدیوها زمان ماندگاری وب سایت را افزایش می دهند، که به سایت ها کمک می کند در SERP رتبه بالاتری داشته باشند. اگر به دنبال راهی سریعتر و کارآمدتر برای ترکیب ویدیوها در محتوای وب خود هستید، Pictory می تواند ابزار شما باشد.

Pictory یک تولید کننده ویدئو با هوش مصنوعی است که به شما امکان می دهد به راحتی فیلم های با کیفیت بالا ایجاد و ویرایش کنید. برای شروع، یک اسکریپت برای ویدیوی خود آپلود کنید که به عنوان پایه محتوای ویدیوی شما عمل می کند.

همچنین می‌توانید از Pictory برای ویرایش ویدیوها بر اساس متن استفاده کنید، که مخصوصاً برای وبینارها، پادکست‌ها و ضبط‌های زوم مفید است.

علاوه بر این، Pictory دارای یک ویژگی است که به طور خودکار ویدیوها را زیرنویس و خلاصه می کند.

14. نیترو پک

نیترو پکهمانطور که قبلاً اشاره کردم، سرعت صفحه در رتبه بندی محتوای شما مهم است. مشابه با Page Speed ​​Insights، Nitro Pack یک ابزار هوش مصنوعی است که زمان بارگذاری صفحه وب سایت شما را بهینه می کند.

بسته Nitro شامل ویژگی‌هایی مانند بهینه‌سازی تصویر است که تصاویر شما را برای بارگذاری سریع‌تر اندازه، فشرده و تطبیق می‌دهد.

سایر ویژگی‌ها مانند ذخیره خودکار و بهینه‌سازی کد نیز برای بهبود زمان بارگذاری صفحه عالی هستند.

15. متن عصبی

متن عصبیNeuraltext یک ابزار تحقیق کلمات کلیدی، کپی رایتر هوش مصنوعی و ابزار محتوا است. ویژگی کپی‌نویسی هوش مصنوعی شامل بیش از 50 قالب، مانند تبلیغات فیسبوک، ایده‌های شعار، ایده‌های وبلاگ و موارد دیگر است.

ویژگی‌های محتوای آن از داده‌های صفحات رتبه‌بندی‌شده در Google برای کمک به تولید محتوای خوب تحقیق شده استفاده می‌کند.

برای استفاده از ویژگی‌های محتوای آن، یک کلمه کلیدی را تایپ کنید، و این ابزار از 20 نتیجه برتر در Google به همراه داده‌های مربوط به کلمات کلیدی، موضوعات، سؤالات و آمار پیشنهادی استخراج می‌کند.

اکنون که فهرستی از ابزارهای سئوی هوش مصنوعی برای انتخاب دارید، آماده هستید تا ابزار مناسبی را برای رفع هر گونه دردسر در استراتژی سئوی خود بیابید.

دعوت به اقدام جدید