تفاوت چیست و چگونه می توان هر دو را بهبود بخشید

اولین بار در مورد “مهارتهای سخت” و “مهارتهای نرم” در دبیرستان شنیدم.

به نظر می رسید مهارت های سخت مهارت هایی هستند که همه می خواهند ، و مهارت های نرم فقط ویژگی های شخصیتی بودند که داشتن آنها خوب بود.

این باعث نگرانی من شد ، زیرا من خودم را بیشتر یک فرد مردمی می دانستم تا یک دانشگاهی.

اما ، وقتی به دانشگاه و محل کار منتقل شدم ، متوجه شدم که مهارتهای نرم به همان اندازه مهم هستند ، اگر نه بیشتر مهمتر از مهارتهای سخت در حالی که دانش فنی می تواند مصاحبه دور اول را برای شما به ارمغان بیاورد ، نحوه تعامل شما با دیگران در مصاحبه و پروژه های مشارکتی می تواند معامله را محکم کند.

در اینجا بیایید تفاوت بین مهارت های نرم و سخت را بررسی کنیم – علاوه بر این ، چگونه می توانید هر دو را در رزومه خود قرار دهید تا برای کارفرمایان احتمالی برجسته شود.

to برای بارگیری درس های رهبری از بنیانگذار HubSpot ، دارمش شاه ، اینجا را کلیک کنید [Free Guide]به

مهارت های سخت در مقابل مهارت های نرم

بر اساس مقاله ای از HubSpot ، مهارت های نرم ترکیبی از مهارت های افراد ، مهارت های اجتماعی ، مهارت های ارتباطی ، هوش هیجانی و ویژگی های شخصیتی است که باعث می شود به راحتی بتوانید با دیگران هماهنگ و کار کنید.

از سوی دیگر ، مهارت های سخت مخصوص ، توانایی های فنی مورد نیاز برای انجام یک کار هستند و معمولاً با آموزش و تجربه به دست می آیند. بررسی این موارد در مقایسه با یکدیگر ، به ویژه هنگام ساختن رزومه ، مفید است.

مهارت های سخت در مقابل مهارت های نرم در رزومه

هر چند وسوسه انگیز است که هنگام درخواست مشاغل ، رزومه خود را به صورت گسترده توزیع کنید ، رزومه ها برای همه مناسب نیستند. محل کار متنوع امروزه به این معنی است که نقش های مختلف به مجموعه مهارت های متناسب نیاز دارند.

بخش “مهارت ها” مکانی عالی برای سفارشی سازی است زیرا میزان مناسب بودن شما در یک نقش و همچنین ویژگی های منحصر به فرد شما را به عنوان یک نامزد نشان می دهد. برای فهمیدن اینکه کدام مهارت ها را باید لیست کنید ، با شرح شغل موقعیتی که برای آن در بخش “مهارت های مورد نظر” یا “الزامات” درخواست می کنید ، شروع کنید. جستجوی کلمات کلیدی که یک شرکت به دنبال آن است ، مانند “مدیریت پروژه” ، “مسلط به زبان ماندارین” یا “مسلط به HTML/CSS”.

به ویژه برای مهارت های نرم ، نکته این است که به وب سایت شرکت مراجعه کنید تا فرهنگ/لحن شرکت را بشناسید و دریابید که کدام ویژگی ها در کارکنان بیشتر مورد توجه است. به طور خاص ، اگر شرکت دارای بخشهای “مشاغل” ، “ماموریت” یا “درباره” باشد ، اینها مکانهای خوبی برای شروع هستند.

به عنوان کارآموز مشتاق HubSpot ، یک اسکن از بخش “مشاغل” وب سایت باعث شد متوجه شوم که کد فرهنگ “HEART” به طور برجسته نشان داده شده است. می دانستم که احتمالاً در مصاحبه ذکر خواهد شد ، به همین دلیل است که مهارتهای نرم مانند “بازیکن تیم همدل” را در رزومه خود ذکر کردم.

آیا برای شغل رویایی خود شرایط کافی ندارید؟ خوشبختانه ، هم مهارت های سخت و هم مهارت های نرم را می توان با گذشت زمان بهبود بخشید. علاوه بر روشهای سنتی مانند کلاسها و آموزشهای حین کار ، گذراندن دوره های آنلاین راهی در دسترس برای بهبود مهارتهای سخت و نرم است. همچنین دوره های صدور گواهینامه مانند بازاریابی محتوا یا Google Analytics وجود دارد که نه تنها آموزش بلکه شواهد ملموسی از مهارت ها را برای کارفرمایان ارائه می دهد.

اگر برای شناسایی و توسعه مهارت های نرم خود به کمک احتیاج دارید ، تست های شخصیت یابی یا نقاط قوت مانند این می تواند به شما کمک کند.

مهارتهای سخت در مقابل مهارتهای نرم

نمونه هایی از مهارتهای نرم

یکدلی

یکی از م componentsلفه های کلیدی یک کارمند/رهبر با هوش هیجانی ، همدلی است. اگر می توانید همکاران و مشتریان خود را درک کنید ، بهتر می توانید با آنها همکاری کرده و روابط معتبر ایجاد کنید.

یکی از راه های تمرین همدلی این است که شنونده فعال باشید: برای هر آنچه دیگران در حال گذراندن آن هستند فضا نگه دارید و سعی کنید دیدگاه های آنها را درک کنید.

ارتباطات

همراه با همدلی ، توانایی برقراری ارتباط با افراد از پیشینه های مختلف در محل کار کلیدی است. علاوه بر این ، با Slack ، ایمیل ، تماس های Zoom و جلسات حضوری ، یک کارمند م effectiveثر باید نحوه برقراری ارتباط واضح در سیستم عامل های مختلف را بداند.

تطبیق پذیری

در محل کار ما که همیشه در حال تغییر است ، داشتن انعطاف پذیری و نگرش مثبت نسبت به تغییرات از اهمیت بالایی برخوردار است. اطمینان حاصل کنید که نمونه های مشخصی از سازگاری خود را برای ارائه در نامه یا مصاحبه داشته باشید.

به عنوان فردی که برای یک موقعیت از راه دور در HubSpot درخواست می کرد ، اطمینان حاصل کردم که تجربه های قبلی کار از راه دور خود را برجسته کرده ام. من همچنین در مورد زمان خود در صنعت تبلیغات و خودرو برای نشان دادن سازگاری خود بحث کردم.

نمونه هایی از مهارت های سخت

توانایی دو زبانه/چند زبانه

به گفته فورچون ، جهانی شدن در این دوران پس از همه گیری “در حال تغییر اساسی” است. در نتیجه ، دانستن زبان های مختلف می تواند مزیت عمده ای را در بازار کار به شما بدهد.

زبانهای ماندارین ، آلمانی و اسپانیایی علاوه بر انگلیسی ، برترین زبانهای مورد نیاز برای تجارت بین المللی هستند. اگر از سال آخر دبیرستان به زبان خارجی صحبت نمی کردید ، برنامه ای مانند DuoLingo یک راه سرگرم کننده و سرراست است که به شما کمک می کند تا پیشرفت کنید.

بازاریابی سئو

برای همه شرکت های دارای حضور آنلاین ، SEO (بهینه سازی موتورهای جستجو) نقش مهمی در جذب و حفظ مشتریان دارد. منابعی مانند راهنمای مبتدیان برای SEO از Moz (یک شرکت SEO و ابزار نرم افزاری) یک راه عالی برای شروع است.

تجزیه و تحلیل داده ها

تجزیه و تحلیل داده ها فرایند به دست آوردن بینش از داده های خام به منظور مشاهده روندها و نتیجه گیری است. بهترین روش برای تسلط بر این مهارت “یادگیری با انجام” است – و خبر خوب این است که بسیاری از ابزارهای تجزیه و تحلیل داده های رایگان رایگان هستند.

می توانید از Excel/Google Sheets قدیمی مطمئن استفاده کنید و دستورات را از طریق آموزش های ویدئویی بیاموزید. زبانهای برنامه نویسی مانند R و Python به دلیل قابلیت تجزیه و تحلیل داده های قوی تقاضای زیادی دارند و هر دو رایگان و منبع باز هستند.

و آنجا شما آن را دارید! درک اهمیت مهارت های سخت و نرم برای دستیابی به یک شغل و رشد در یک کار بسیار مهم است. امیدوارم این پست به شما در درک تفاوت های کامل بین این دو کمک کرده باشد.

دعوت جدید برای اقدام