10 نکته برای والدین که از خانه با کودکان کار می کنند

کار در خانه می تواند برای بسیاری از افراد یک رویا به نظر برسد. شما می توانید از زمان بیشتری در خانه خود لذت ببرید ، رفت و آمد را متوقف کرده و تعداد بیشتری از خانواده خود را ببینید.

اما طرف دیگر دارای واقعیتهای نه چندان رویایی است ، مخصوصاً برای والدین که باید بین کار و مراقبت از کودکان تعادل برقرار کنند: مشکل در تمرکز. مجبور به کار کردن با مراقبت از کودکان و در برخی موارد آموزش خانه به آنها ؛ خطوط مبهمی بین زمان کار و زمان شخصی و بچه ها که برای جلب توجه شما در زمان نیاز به GSD لابی می کنند.

در حداقل روزهای پر زرق و برق WFH (کار در خانه) ، ممکن است احساس کنید هیچ کاری انجام نداده اید و شما پدر و مادر بدی بوده اید دستکاری در کار و مراقبت از کودکان را می توان انجام داد ، اما این امر نیاز به بازنگری مجدد انتظارات و شیوه های کار دارد.

برای کارآمدتر کردن واقعیت کار از راه دور ، در اینجا برخی از نکات مهم ما برای والدینی که در خانه کار می کنند آورده شده است.

راهنمای کامل بهره وری ما را برای راهنمایی بیشتر در مورد بهبود بهره وری در محل کار اینجا بارگیری کنید.

10 نکته برای والدین که از خانه با کودکان کار می کنند

1. بر نکات مثبت تمرکز کنید.

اگرچه برخی از والدین به دلخواه از خانه کار می کنند ، برخی دیگر مجبور شده اند به طور غیر منتظره خود را با این واقعیت جدید وفق دهند.

این وضعیت با چالش های خاص خود همراه است ، اما همه ما می توانیم مزایایی را در کار در خانه بیابیم – خواه اجتناب از رفت و آمد روزانه ، داشتن وقت بیشتر با خانواده ، خانه بودن برای شام یا نزدیکی به یخچال.

همیشه آسان نخواهد بود ، اما تمرکز بر نکات مثبت (و یادآوری آنچه در دفتر از انجام آن اجتناب می کنید) می تواند در روزهای استرس زا بسیار کمک کننده باشد.

2. برنامه خود را تنظیم کنید.

درست مثل بچه ها ، بزرگسالان هم در برنامه های روزمره پیشرفت می کنند و وقتی برنامه داریم ، بسیار کارآمدتر کار می کنند.

داشتن یک روال عادی WFH به ما کمک می کند تا تمرکز خود را حفظ کرده و از توقف های بهره وری که با چند وظیفه ای یا مبارزه با وقفه های مداوم ناشی می شود ، جلوگیری کنیم.

برای افزودن ساختار بیشتر و قابلیت پیش بینی به روز خود ، یک برنامه روزانه برای صبح ایجاد کنید و در صورت امکان در مورد آن سختگیر باشید. وقتی زمان بیدار شدن است ، برخیزید و قبل از رفتن به دفتر ، همان روز را آماده کنید. سپس به دفتر خانه خود بروید ، هرچه که به نظر می رسد ، و برای کار در حالت روحی قرار بگیرید.

برای بهینه سازی بقیه روز خود ، برنامه کاری خود را طوری تنظیم کنید که زندگی در خانه امکان پذیر باشد ، خواه شامل استراحت برای استراحت باشد یا زمان انجام کارهای روزمره و مراقبت از کودکان.

اگر می توانید ، از یک برنامه انعطاف پذیر استفاده کنید و روال مناسبی برای شما و فرزندانتان تهیه کنید – اما به یاد داشته باشید که همیشه می توانید آن را با تغییرات روزانه تنظیم کنید.

در مجموعه راهنمایی های کار از راه دور تیم ما ، این نکته عالی را به اشتراک گذاشتیم:

با افرادی که با آنها زندگی می کنید برنامه ای ایجاد کنید. من در صبح کار می کنم ، بچه ها (دو و چهار ساله) را در PM تماشا می کنم ، و شوهرم برعکس عمل می کند.

3. با همکاران خود پیش قدم باشید.

در حالی که والدین اقدامات زیادی را برای حفظ بهره وری خود هنگام کار در خانه انجام می دهند ، اختلالات هنوز رخ خواهد دادبه بچه های شما به دفتر شما برخورد می کنند ، در حین تماس با زوم صدای خشم خود را به راه می اندازند یا از شما می خواهند که در موارد اضطراری در خانه کمک کنید.

بدترین کاری که می توانید انجام دهید این است که وانمود کنید همه چیز خوب است ، به همان روشی که در دفتر کار انجام می دادید نزدیک شوید و اصرار داشته باشید که به هیچ کمکی احتیاج ندارید.

با تیم خود در ارتباط باشید که کار در خانه برای شما چگونه خواهد بود و به این فکر کنید که چه کارهایی می توانید برای سهولت و بهره وری بیشتر انجام دهید. این ممکن است یک برنامه تنظیم شده باشد که به انعطاف پذیری بیشتر و یا کمی صبر بیشتر کمک می کند.

4. فضای کار خود را برای تمرکز بهینه کنید.

اگرچه لازم نیست 100٪ مواقع به این امر پایبند باشید ، اما یک منطقه از خانه را به عنوان فضای کاری اختصاصی خود تعیین کنید.

این امر باعث می شود تا حواس پرتی ها را محدود کرده و بر کار تمرکز کنید بدون آنکه در زندگی شخصی رخنه کند.

وقتی روز کاری خود را با رسیدن به محل کار اختصاصی خود با یک قهوه و پوشیدن لباس های روز شروع می کنید ، به ذهن خود اطلاع می دهید که این زمان و مکانی است که شما شروع به کار می کنید.

در حالت ایده آل ، این یک اتاق جداگانه است که می توانید آن را به یک دفتر خانه تبدیل کنید. اما اگر این یک گزینه نیست ، سعی کنید گوشه ای غیرمعمول از خانه خود پیدا کنید تا به فضای کاری شما تبدیل شود. با همه اعضای خانواده خود قوانین مربوط به زمان و چگونگی جلب توجه آنها را قبول کنید.

والدین همچنین می توانند از فرزندان خود برای طراحی تابلوهای اداری خانگی کمک بگیرند ، با رنگ سبز برای “بله ، شما مجاز هستید” و قرمز برای “حتی فکرش را هم نکنید”.

5. به صورت متوالی کار کنید.

والدین نوزادان و کودکان نوپا برایشان سخت تر است ، زیرا نمی توانید آنها را تنها بگذارید.

اگر مسئولیت مراقبت از کودک را بر عهده دارید ، بهترین گزینه ممکن است این باشد که وقتی می توانید ، به صورت ناگهانی کار کنید ، مانند زمانی که کودکان در خواب هستند.

اما اگر خوش شانس هستید که می توانید روی کار تمرکز کنید در حالی که شریک زندگی شما در مراقبت از کودکان در خانه به شما کمک می کند ، برنامه خود را طوری طراحی کنید که بتوانید هر چند وقت یکبار از دفتر کار خود بیرون بیایید و کمک کنید ، نه اینکه خود را در تمام روز حبس کنید.

6. پرورش فعالیتهای خلاقانه.

احتمالاً بچه شما در طول کار ساکت نمی نشیند و کتاب نمی خواند. اگر شما مسئول مراقبت از کودکان هستید ، با پرورش فعالیت های خلاقانه فرزندان خود را در بازی غرق کنید.

چرخش بین مجموعه های مختلف اسباب بازی و سایر فعالیت ها می تواند بازی عمیق تر و معنی دارتر را تشویق کند در حالی که به شما زمان بیشتری برای تمرکز می دهد. اگر فرزندان شما به بازی مستقل عادت ندارند ، می توانید تخیل آنها را با ایجاد یک بازی در نوع خود جرقه بزنید – بازی ای که فعالیتهای مستقل مانند حل یک پازل یا ایجاد چیزی از ابتدا با مواد هنری ، با یک مجموعه را تشویق می کند. زمان آن است که به شما نشان دهند چه چیزی به دست آورده اند

اگر با بچه های خود در زمان تماس های مهم یا نیاز به تمرکز وقت ندارید ، منابع آموزشی مانند Scholastic Learn at Home ، بازی های دیجیتالی که املایی مانند مهارت های املایی و موسیقی را آموزش می دهد یا حتی تورهای مجازی موزه را بررسی کنید.

7. جلسات را عاقلانه برنامه ریزی کنید.

تقریباً هر پدر و مادری که در خانه کار می کند ، باید چند اتفاق ناگوار را به اشتراک بگذارد.

در حالی که بسیاری از این موارد اجتناب ناپذیر است و تنها کاری که شما و همکارانتان می توانید انجام دهید این است که بخندید ، اما با تماس های کنفرانسی به فرزندان خود یک “مزاحم نشوید” را به صورت غیر کلامی برنامه ریزی کنید.

البته ، این مورد همیشه با کودکان نوپای رایگان روم کار نمی کند ، در این صورت بهتر است تماس ها را در زمان خواب معمولی آنها برنامه ریزی کنید. در مواقعی ، اگر نیاز به مراقبت از کودک دارید ، ممکن است نیاز باشد که تماس های خود را بی صدا کنید یا حتی زمان بندی مجدد کنید.

8. فناوری را به سمت خود ببرید.

ظهور رایانش ابری دقیقاً همان چیزی است که باعث افزایش کار از راه دور شده است. به جای مجبور به مبادله دستی اسناد یا ورود به حسابهای کاربری در محل ، کارکنان اکنون می توانند به اطلاعات مورد نیاز برای انجام کارهای آنلاین خود دسترسی داشته باشند.

با بسترهای همکاری مانند تیم های مایکروسافت ، نرم افزارهای مدیریت پروژه مانند Trello و نرم افزار CRM مبتنی بر وب (مدیریت ارتباط با مشتری) ، انجام کار در خانه آسان تر از همیشه است.

این که کمی تنظیم سرگرمی ویدئو کنفرانس خود را در Zoom انجام دهید یا صرف وقت برای ایجاد یک مجموعه فناوری که کار شما را بسیار آسان می کند ، انتخاب برنامه های مناسب می تواند دنیایی از تغییرات را ایجاد کند.

9. بدانید چه موقع باید خاموش شود.

تسلط بر تعادل کار و زندگی هرگز دشوارتر نبوده است. در حالی که بسیاری به سرعت از مزایای کار در خانه تمجید می کنند ، شما همچنین می توانید احساس کنید که همیشه در محل کار هستید. به همین دلیل دانستن زمان خاموش شدن بسیار مهم است.

به عنوان والدین ، ​​به احتمال زیاد هنگام تنظیم برنامه روزانه خود باید کمی انعطاف پذیری را در نظر بگیرید. با این وجود ، مهم است که زمانی را تعیین کنید که بتوانید با اطمینان خاطر بگویید کارتان تمام شده است. این به طور طبیعی نیاز به خود انضباطی و تنظیم انتظارات با تیم شما دارد ، اما شما باید مرزهای مشخصی برای جلوگیری از استرس داشته باشید.

10. با خودتان راحت باشید – و از او کمک بخواهید.

اگر شما والدین مشغول کار و مراقبت از کودک هستید ، مستحق مدال و همه فرصتهایی هستید که می توانید برای کمک به دست آورید.

این ممکن است به معنای دریافت حمایت از یکی از اعضای خانواده ، استخدام شخصی برای کمک به مراقبت از کودکان یا درخواست کارفرمای شما برای ساعتهای انعطاف پذیر یا کمی آرامش بیشتر در طول WFH باشد.

اما مهمتر از همه ، از خودتان انتظار نداشته باشید که همه چیز را بدون زحمت و به طور م balanceثر در تمام مدت متعادل کنید. به دنبال فرصت هایی باشید تا زندگی کاری خود را آسانتر کنید ، اما وقتی کارها طبق برنامه پیش نمی رود با خود مهربان باشید. اگر مدیریت امور دشوار است ، سعی کنید در صورت امکان کمی مرخصی بگیرید و به یاد داشته باشید که بر مراقبت از خود نیز تمرکز کنید. این می تواند برای بسیاری از افراد یک وضعیت استرس زا باشد ، بنابراین مهم است که روی رفاه خود تمرکز کنید و محدودیت های خود را بدانید.

مرا به پروژه ها ببر