7 بهترین روش پیوند خارجی برای سئو

محتوا. پیوندها. RankBrain.

اینها فاکتورهایی هستند که گوگل برای نمایش نتایج در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) در نظر می گیرد. با توجه به اینکه بسیاری از بهینه سازی موتورهای جستجو حول دریافت تعداد زیادی لینک خوب به و از وب سایت شما هستند، یادگیری نحوه ایجاد این پیوندها برای شما ضروری است.

در این مقاله به این می پردازیم که لینک سازی خارجی چیست و چرا باید آن را انجام دهید. ما همچنین هفت روش برتر پیوند خارجی را نشان می‌دهیم. در پایان این مقاله، می‌دانید که چگونه از پیوندهای خارجی استفاده کنید تا به محتوای شما کمک کند در صفحه نتایج موتور جستجو بالاتر ظاهر شود.

→ اکنون دانلود کنید: بسته شروع SEO [Free Kit]

چه زمانی باید به سایت های دیگر در سئو لینک دهید؟

پیوندهای خارجی، لینک هایی هستند که خوانندگان را به وب سایتی غیر از وب سایت شما هدایت می کنند. در ظاهر، استفاده از پیوندهای خارجی غیر شهودی به نظر می رسد – در نهایت این پیوندها افراد را از وب سایت شما دور می کند. با این حال، همانطور که در ادامه این مقاله خواهیم دید، این یکی از ضروری ترین منابع قدرت رتبه بندی است که می توانید از آن استفاده کنید.

چهار مزیت پیوند خارجی

پیوند دادن به وب سایت های خارجی، زمانی که به درستی انجام شود، چندین مزیت را ارائه می دهد:

1. پیوند خارجی اعتبار شما را بهبود می بخشد.

هنگامی که لینک های وب سایت قابل اعتماد و مرتبط را به محتوای خود اضافه می کنید، اعتبار وب سایت شما را بهبود می بخشد. علاوه بر این، پیوندهای خارجی ارزشمند، منابعی را در اختیار خوانندگان شما قرار می دهند که باعث افزایش اعتبار وب سایت شما می شود.

پیوند خارجی مشابه روشی است که شما در کتابشناسی برای یک مقاله دانشگاهی به منابع استناد می کنید – این نشان می دهد که محتوای خود را بر اساس تحقیقات درست ایجاد کرده اید.

2. پیوند خارجی سئوی شما را بهبود می بخشد.

پیوندهای خارجی که اضافه می کنید می توانند به موتورهای جستجو در تعیین سودمندی و کیفیت صفحات شما کمک کنند. صفحات با کیفیت بالا معمولا به صفحات باکیفیت دیگر لینک می دهند. بنابراین، موتورهای جستجو به محتوای شما به خوبی نگاه می کنند و به شما کمک می کنند رتبه بالاتری کسب کنید.

اگر به یک مقاله جالب در مورد یک موضوع مهم و مورد علاقه کسب و کار خود پیوند دهید، گوگل از این به عنوان راهی برای دانستن اینکه وب سایت شما در مورد چیست استفاده می کند.

3. پیوند خارجی یک راه آسان برای ایجاد ارتباطات است.

وب‌سایت‌های دیگر می‌توانند تشخیص دهند که چه زمانی به آنها پیوند می‌دهید. و این احتمال وجود دارد که آنها ممکن است لطف خود را برگردانند و در صورت فرصت به وب سایت شما لینک دهند، که بسیار عالی است زیرا هرچه بک لینک های با کیفیت بیشتری دریافت کنید، بهتر است.

این یک راه آسان و مثبت برای دستیابی به ارتباط، ایجاد ارتباط در صنعت خود و ارائه محتوای خود در مقابل مخاطبان مناسب است.

4. پیوند خارجی به خوانندگان ارزش بیشتری می دهد.

افزودن پیوندهای خارجی تجربه کاربری بهتری را برای خوانندگان فراهم می کند. این پیوندها منجر به اطلاعات مرتبطی می شود که بدون تکرار محتوا به ارزش محتوای شما می افزاید. وقتی خوانندگان می بینند که شما به طور مداوم به منابعی پیوند می دهید که به آنها کمک می کند یک موضوع را بهتر درک کنند، ارزش بیشتری را با وب سایت شما مرتبط می کنند.

بهترین روش های پیوند خارجی

به گفته گوگل، لینک دادن یکی از مهم ترین عوامل برای دستیابی به رتبه های بالا است، شما باید بدانید که چگونه از لینک های خارجی به نفع خود استفاده کنید. در اینجا بهترین شیوه های پیوند خارجی کلیدی برای اتخاذ آمده است.

1. پیوندها را مرتبط کنید.

هنگام اضافه کردن پیوندهای خارجی، فقط به خاطر آن پیوند اضافه نکنید. در عوض، پیوندهایی اضافه کنید که خوانندگان را به محتوای مرتبط هدایت می کند.

پیوندهای خارجی خوب تمایل دارند به محتوای مرتبط اشاره کنند. نمونه هایی از مواردی که ممکن است به آن پیوند دهید شامل آمار، اینفوگرافیک، ویدیو و غیره است.

گوگل و سایر موتورهای جستجو برای کاربران ارزش قائل هستند و می‌خواهند مرتبط‌ترین نتایج را به درخواست آنها نشان دهند. بنابراین، هنگامی که پیوندهای خارجی از وب‌سایت‌هایی در همان جایگاه می‌آیند، Google بهتر ارتباط محتوای شما و محبوبیت آن را درک می‌کند و منجر به رتبه‌بندی بالاتر SERP می‌شود.

مثال

بهترین روش پیوندهای خارجی مثال: پیوندها را مرتبط کنید

2. پیوند به منابع معتبر.

لینک خارجی در تصویر بالا 60% به عنوان متن لنگر آن است. به وب سایتی منتهی می شود که حاوی آن آمار و سایر اطلاعات مرتبط است.

هنگام پیوند خارجی، فقط به سایت هایی لینک دهید که معتبر و قابل اعتماد هستند. اگر به وب سایت هایی پیوند دهید که محتوای کلیکی را تبلیغ می کنند یا حرفه ای نیستند، اعتماد خواننده خود را کاهش می دهید. و می تواند بر نحوه رتبه بندی محتوای شما توسط موتورهای جستجو تأثیر منفی بگذارد.

اگر چاره‌ای جز پیوند دادن به وب‌سایت‌هایی ندارید که به محتوای آن‌ها اعتماد ندارید، از برچسب عدم فالو استفاده کنید. این تگ به خزنده های موتورهای جستجو نشان می دهد که صفحه پیوند شده نباید با صفحه شما مرتبط باشد.

مثال

آخرین گزارش بازاریابی محتوایی گردآوری شده توسط HubSpot مملو از پیوندهای خارجی به منابع معتبر در صنعت بازاریابی محتوا است.

بهترین روش پیوند خارجی مثال: پیوند به منابع معتبر

منبع تصویر

3. از انکر تکست به درستی استفاده کنید.

بیایید یک مثال عملی از آنچه که یک انکر تکست خوب و بد را ایجاد می کند را بررسی کنیم.

ما مقاله ای در HubSpot داریم که در مورد نحوه نوشتن یک پست وبلاگ صحبت می کند. برای خواندن آن مقاله می توانید اینجا کلیک کنید.

ببین اونجا چیکار کردم؟ کلمه “اینجا” همان چیزی است که به عنوان متن لنگر برای پیوند شناخته می شود. و این متن لنگر برای موتورهای جستجو برای خواندن وب سایت شما ضروری است. متأسفانه، با استفاده از “اینجا” به عنوان متن لنگر، من به گوگل کمک یا نکات بسیار کمی در مورد محتوای صفحه ای که به آن پیوند می دهم ارائه می کنم.

در عوض، در اینجا یک راه بسیار بهتر (و درست) برای انجام این کار وجود دارد:

راه درست: ما یک مقاله قبلی در HubSpot داریم که در مورد نحوه نوشتن یک پست وبلاگ صحبت می کند.

راه دوم به دلایل متعدد بسیار بهتر از روش اول است.

اول، خوانندگان می توانند روی پیوند کلیک کنند (و بدانند که یک پیوند است). اما، مهمتر این واقعیت است که ما اکنون متن لنگر را به عنوان “چگونه یک پست وبلاگ بنویسیم” داریم. بنابراین، هنگامی که عنکبوت‌های موتور جستجو این پیوند را می‌بینند، هنگام تعیین اینکه صفحه هدف در مورد چیست، متن لنگر را در نظر می‌گیرند.

بنابراین، از کلمات کلیدی توصیفی در متن لنگر یا کلمات کلیدی استفاده کنید که صفحه پیوندی سعی در هدف قرار دادن آن دارد. با این حال، متن لنگر کفش را در جملات قرار ندهید زیرا ممکن است مانند هرزنامه به نظر برسد و خوانندگان آن را آزاردهنده بدانند.

پس از افزودن متن لنگر، آن را دوباره بخوانید. آیا اجباری به نظر می رسد؟ آیا پیوند مفید و طبیعی به نظر می رسد؟ شما می خواهید دومی درست باشد.

در اینجا مثالی وجود دارد که در آن گوگل اطلاعات بیشتری در مورد نحوه نوشتن متن پیوند خوب ارائه می دهد.

مثال

بهترین روش پیوند خارجی مثال: استفاده صحیح از متن لنگرمنبع تصویر

4. لینک های مفید اضافه کنید.

از چند لینک خارجی باید در محتوای خود استفاده کنید؟ هیچ پاسخ قطعی وجود ندارد

با این حال، شما نباید خواننده خود را با تعداد زیادی لینک خارجی یا داخلی غرق کنید. هدف شما هنگام پیوند دادن باید ارائه بهترین تجربه ممکن برای خواننده باشد. اگر خوانندگان احساس کنند که صرفاً به عنوان بخشی از استراتژی سئوی شما مورد استفاده قرار می گیرند، ممکن است در نهایت خوانندگان خود را از دست بدهید.

مثال

این صفحه از Backlinko دارای حداقل 150 پیوند خارجی است و برای چندین پرس و جو در رتبه 1 در Google SERP قرار دارد. بنابراین، تا زمانی که اضافه کردن آنها منطقی باشد، می توانید هر تعداد لینک خارجی داشته باشید.

بهترین روش های پیوند خارجی مثال: پیوندهای مفید را با استفاده از easyredir اضافه کنید

منبع تصویر

5. پیوندهای خارجی را در یک برگه دیگر باز کنید.

پیوندهای خارجی شما باید در یک برگه دیگر باز شوند و دلایل مختلفی برای اهمیت این موضوع وجود دارد. با این حال، مهم‌ترین دلیل باز بودن پیوندها در یک برگه جدید این است که به بازدیدکنندگان تا حد امکان کنترل بیشتری با تجربه‌شان در سایت شما می‌دهد.

مثال

این مقاله در مورد آماری که ثابت می کند چرا لینک سازی مهم است، حاوی پیوندهای خارجی است که در یک برگه جدید باز می شوند. این به خواننده اجازه می‌دهد به خواندن مقاله ادامه دهد و در عین حال نگاهی به اطلاعاتی که به آنها پیوند داده‌اید بدون از دست دادن یکی یا دیگری بیاندازد.

6. به وب سایت های رقیب لینک ندهید.

پیوند دادن به سایت هایی که برای کلمات کلیدی مشابه رقابت می کنند، مضر خواهد بود. به عنوان مثال، اگر کلمه کلیدی “بهترین اسباب بازی برای سگ” را هدف قرار داده اید، نباید به سایتی پیوند دهید که قبلاً رتبه 1 را برای این کلمه کلیدی دارد.

در عوض، به وب‌سایت‌هایی پیوند دهید که ارزشی برای محتوای شما دارند، مانند صفحاتی که حاوی اطلاعات عمومی هستند. با استفاده از مثال «بهترین اسباب‌بازی‌ها برای سگ‌ها»، می‌توانید به ویدیویی درباره اسباب‌بازی سگ خاصی که تبلیغ می‌کنید و در وب‌سایت رقیب نیست، پیوند دهید.

مثال

بهترین روش پیوند خارجی مثال: پیوند خارجی به ahrefs

در تصویر بالا، مقاله HubSpot در مورد بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ به یک مقاله رقیب پیوند نمی خورد، بلکه به ابزارهای خاصی مانند Ahrefs پیوند می خورد که مقاله را پشتیبانی می کنند.

7. ممیزی پیوند انجام دهید.

هر سه ماه یک‌بار (یا در فواصل زمانی منظم) زمانی را صرف بررسی محتوای خود از نظر هرگونه پیوند قدیمی یا شکسته کنید. چرا این مهم است؟

هنگامی که خوانندگان با لینک های خارجی شکسته یا قدیمی در محتوای شما مواجه می شوند، تجربه آنها را کاهش می دهد و ممکن است اعتماد خود را به اعتبار شما از دست بدهند.

می توانید از ابزاری مانند Check My Links برای یافتن لینک های شکسته در وب سایت خود استفاده کنید.

بهترین روش های پیوند خارجی مثال: با Check my links یک حسابرسی پیوند انجام دهید

منبع تصویر

یک استراتژی پیوند خارجی موفق بسازید

پیوندهای خارجی با کیفیت در محتوای شما منابع بیشتری را در اختیار خوانندگان شما قرار می دهد و در عین حال محتوا و اعتبار وب سایت شما را ایجاد می کند. هنگامی که به درستی انجام شود، پیوند خارجی حتی می تواند رتبه شما را در SERP افزایش دهد.

بنابراین اکنون زمان آن است که تمام آنچه از این مقاله آموخته اید را پیاده سازی کنید و پیوندهای خارجی را برای شما کارآمد کنید.

یادداشت سردبیر: این پست در ابتدا در ژانویه 2007 منتشر شد و برای جامعیت به روز شده است.

بازار یابی